Mantardan Hasar Görmüş Tırnakların Onarımı Mümkün!

Tırnak Mantarından Kaç Yıldır Çekiyorsunuz?

Ben Italya’da yaşayan bir Türk Doktorum.

Babamın yıllardır çektiği Tırnak Mantarı hastalığına kendim doktor olduğum halde ve babamın kendisi de çok düzenli ilaç kullanan “her doktorun rüyası” tipi çok uyumlu hasta olmasına rağmen bir türlü bu konuda kendisine yardımcı olamadım. Bugüne kadar kaç çeşit ilacı kullandığını artık ne kendisi ne de ben hatırlıyorum. En sonunda bir Avusturya seyahatimiz sırasında Viyana’daki Damar Cerrahi Merkezindeki bir hekim olan  Dr.Krebber kendisine ayağından yapacağı ameliyat öncesi bakın beyefendi sizin ameliyat edeceğimiz ayağınızın tırnağında mantar var, önce bunu geçirmemiz lazım, alın bu kalem şeklindeki şeyi 8 hafta uygulayın, tırnağınızda renk değişimi başlayınca gelin o zaman ameliyatınızı yapalım dedi.

Doktorumuzun bize verdiği bu kalem şeklinde şeye meraklı gözlerle baktık, doğrusu içimizden “bu küçücük kalem mi kırk yıldır iyileşmeyen bu tırnağı iyileştirecekmiş ha ?! Allah allah? !” diye düşünmeden edemedik.

Elimize alıp baktık bu kalemin etiketinde ne yazıyor diye, üzerindeki Almanca yazılardan sadece VENOFAMED adlı markasını anlayabildim. (Italyanca, Ingilizce ve diğer bir kaç dili bilmeme rapmen ne yazık ki Almanca bilmiyordum…)

Ama babam günde iki sefer bunu kullanmaya başladıktan 4 hafta sonra tırnaklarında renk değişimi başlayınca artık ben de çok şaşırdım.

Altıncı haftadan itibaren de artık renk değişimi çok bariz bir hal aldı ve VENOFAMED ‘i bir yıl kullandıktan sonra artık tırnağı tertemiz bir doku şeklinde yenilenmişti.

Ben babamın tırnaklarındaki bu olağanüstü değişimi gördükten sonra ne zamandır oturayım da bu konuda basit bir yazı kaleme alıp, insanları bu sorununun tedavisini ertelememeleri gerektiği yönünde ikna olmalarına yardımcı olacak bir yazı hazırlayayım diyordum, ancak şimdi vakit bulabilip bu yazıyı kaleme alıyorum.

Bu yazıyı da özellikle çok basit ve gündelik bir dille ve bilimsel terimleri fazla kullanmadan yazdım ki, herkes anlayabilsin diye.

Eğer yıllardır bu dertten rahatsızsanız ama NASIL OLSA NE YAPTIMSA GEÇMEDİ diye düşünüyorsanız, hatta ve hatta tırnak çektirme gibi yöntemler dahi denemiş iseniz, size diyeceğim şu :

Lütfen ümitsizliğe kapılmayın! Zira artık son derece etkili yeni teknoloji ürünü bitkisel ürünler var artık.

Özellikle yeni nesil nano-teknolojik bitkisel ürünler hem vücuda gereksiz toksik maddeler vermiyor, hem de tırnak kökünde etkili oldukları için sorunu kökünden çözüyorlar.

Tırnak mantarının normal ilaçlarla bir türlü tedavi edilememesinin ya da başarı oranının çok düşük kalmasının (genellikle bir yıl kadar sonra yeniden nüks etmesi ile sonuçlanıyor) kanımca 2 temel sebebi var:

1) Mantarlar biyolojik evrimin en eski yaratıkları ve hayatta kalma enerjileri çok yüksek.
2) Tırnak mantarının ana yuvalandığı yer “TIRNAK KÖKÜ” dediğimiz yerdir ve buraya normal ilaçlar nüfuz edemiyorlar. Bu yüzden de normal ilaçlarla yapılan tedavi tırnağı görünürde iyileştiriyor gibi görünse de, aslında tırnak köküne kadar nüfuz edemedikleri için belli bir zaman sonra yeniden hastlalık nüks ediyor.

Yapılan bilimsel araştırmalara göre bilinen klasik anti-fungal (mantar karşıtı, mantar yokedici) türü ilaçlarla yapılan tedavilerin %60’ı bir sene sonra yeniden nüks etme ile başarısızlığa uğruyor. Öte yandan bu ilaçlar hastaya çok yüksek dozda toksik (zehirli) maddeler vermekteler. Oysa ki, günümüzdeki modern ve tamamen güvenli bitki özleirnden oluşturulmuş nano-teknolojik anti fungaller hem çok etkili hem de çok hızlı sonuç vermekteler. Örneğin bunlardan benim bildiğim bir tanesi ki, “VENOFAMED” adını taşıyor, 4 ila 8 hafta içinde hemen kararmış tırnaklardaki renk değişimini başlatıyor.

Bunu başta babam olmak üzere (38 yıldır bu dertten muzdarip idi…) bir kaç yakınım denedi ve çok da memnun kaldılar. Kalem şeklinde ve incecik olması da insanın yanında taşımasını kolaylaştırıyor. Ancak benim babamda olduğu gibi çok uzun yıllardır bu dertten muzdarip olanların ısrarla en az bir yıl bu ürünü kullanması gerek. Çünkü bu mantarlar öylesine inatçı yaratıklar ki, bilindiği üzere mantarların varoluşu insanoğlunun yeryüzündeki varlığından milyonlarca yıl daha eski… Bunu için sebat çok önemli.

Ancak bu ürünü kullanmaya başlayacaksanız sizin yapmanız gereken çok önemli bir ev ödevi var, o da şu:

İlk kullandığınız gün mutlaka ayağınız yepyeni temiz bir terlik ve çorapla tanışmalı. Eski terliğinizi derhal çöpe atın. NEDEN?

Çünkü çoraplarımızı yıkayabiliyoruz ama terliklerimizi ASLA ! Bu birinci ev ödevi.

İkincisi ise, o gece temiz çarşafa yatın. Zira mantarlar ayaklardan çarşaflara da bulaşmakta ve kumaş gözenekleri içinde yuvalanabilmektedirler.

Bu ürün ( VENOFAMED ) renksiz ama çok hoş kokulu bir ürün; ağırlıklı olarak kekik ve lavanta kokusu alıyorusnuz; tırnakta hiç bir leke bırakmıyor, renksiz bir şey.

Size önerim daha önce kaç ilaç kullanmış ve başarısızlığa uğramış olursanız olun, mutlaka bir kere de VENOFAMED ile tedaviyi deneyin çünkü bu tırnak mantarı öyle kötü bir şey ki, tedavi edilmezse ve ileride şeker hastalığına da yakalanırsanız, olay çok daha kötü noktalara varabilir.
Bu yüzden ne yapın edin bu konuyu ihmal etmeyin.

Bu arada bir arkadaşımdan duyduğuma göre Istanbul’daki Cerrahpaşa’da Dermatoloji bölümünde Prof.Server Bey de tırnak mantarı hastalarına bu ürünü tavsiye ediyormuş, çünkü Server Bey’in hastası olan bir arkadaşımın teyzesi de Server Bey’in reçete ettiği bu ürünle tedavi oluş; o hanımda yaklaşık 30 yıldır bu dertten muzdarip birisi imiş…

Bu arada şurası da bilinmeli ki, bu ürünün ilk satınalma fiyatı sanki birazcık pahalı imiş gibi gözükse de, aslında yaklaşık 3 boyunca kullanılabildiği düşünülürse, ne kadar da ekonomik olduğu görülecektir.

VENAOFAMED ilk 2 veya 3 hafta günde iki kez (sabah , akaşam) kullanılır; sonraki haftalarda artık günde bir kez kullanmak yeterli. Ancak yazın havuza giriyorsanız havuza girme öncesi ve  sonrası tekrarlanmasında fayda var. YÜZME HAVUZLARI ile ilgili şöyle özel bir duruma dikkat çekmek gerekir:

Bilindiği üzere her ne kadar bol bol klorlansa da havuzlar mantar yuvasıdır. Klor mantarları tamamen öldürmez sadece hareketsizleşirir, o kadar. Özellikle hanımların vajinal sağlık için de mümkünse havuzlara değil, tertemiz denizlere girmeleri çok daha iyi olacaktır onlar için… Tüm bu sebeplerden ötürü VENOFAMED ‘i yüzme havuzlarına girmeden bir 5 dakika kadar önce de kullanmak öneml bir koruma perdesi oluşturacaktır. Aslında keşke otel yönetimleri ayak tırnaklarında mantar olduğu görülen müşterilerine önce bu ürünü kullanmayı zorunlu tutsalar, ne kadar iyi olurdu…

Bir başka önemli kullanım alanı da manikür ve pedikür öncesi ve sonrası kullanımdır. Bilindiği üzere manikür ve pedikürde sıklıkla güya koruma amaçlı olarak hanımlara kırmızı bir tendürdiyot sürülmektedir. Oysa ki, bu tendürdiyotlar bakteriyel direnç gelişimine sebep olmaktadırlar; zaten ayrıca VİRAL düzeyde ya da mantarlar açısından hiç bir koruma da sağlamazlar. O yüzden hanımların da aslında sadece havuza girmeden önce değil, aynı zamanda MANiKÜR veya PEDiKÜR öncesi de VENOFAMED ile korunma perdesi oluşturmaları gereklidir.

Ben buraya bu ürünün Almanya’daki bazı internet sitelerinden aldığım resimlerini koyuyorum. Ürünün kalem şeklinde olması kullanımını gerçekten kolaylaştırıyor; çünkü gömlek ya da ceket cebinizde dahi taşıyabilirsiniz; çok hoş bir kokusu var, leke bırakmıyor, renksiz, hiç bir iz bırakmıyor.

Yalnız duyduğum kadarı ile Türkiye’de büyük merkezi yerlerdeki eczanelerde olmakla beraber, her eczanede de bu bulunmuyormuş, ama internet üzerindeki bir çok sanal mağazada olduğu anlaşılıyor.

Mesela bunlardan biri Furkan Eczanesinin kendi web sitesi:
http://www.furkansaglik.com/index.php?gkid=&p=arama&k_id=0&ara=venofamed

İşte benim bulabildiğim internet üzerindeki diğer bir kaç mağaza da şunlar:

Bir tanesi de bu:
http://www.tirnakmantari.org/

Bir diğeri:

http://www.eczalink.com/catalog/product/785-VenofaMedAktifTirnakOnaricisi.html

Bir diğeri:
http://www.eczanemizde.com/?urun-detay_5807_Venofamed_Tirnak_Koruyucu_Kalem.html

Reklamlar

14/03/2010 - Posted by | SAĞLIK, Uncategorized |

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s